Schlagwörter » Suppe

Cream of Peppers Soup - Soupe à la crème de poivrons - Paprikacremesuppe

This is one soup I love to make either for my guests or family as a gorgeous starter.

Depending on what colour peppers you use, the soup will be either yellow, orange or red. 575 weitere Wörter

Gluten Free

Blumenkohl Kokos Suppe

 • Für 4 Portionen benötigt man:
  • 1 großen Blumenkohl (etwa 1 kg)
   2 Zwiebeln
   2 große Kartoffeln (etwa 300 g)
   500 ml Kokosmilch
  Hauptgerichte, Exotisch (main Course, Exotic)

  Supë prej karotash

  Përshëndetje miq, 

  Nëse keni lexuar rregulisht postimet e mia, tashmë keni kuptuar që mua më pëlqen të ha ushqime të shëndetshme dhe të vetëpërgaditura. Jo që nuk më pëlqen të ha diçka të gatshme, pasi që edhe ato në njëfar mënyre kan shijen e vetë. 569 weitere Wörter

  Dinner

  Tomatsuppe - fyldig med linser

  1 løk, hakka
  2 fedd kvitløk, finhakka
  1 ss smør
  2 ss tomatpurè
  6 dl kyllingkraft (evt. buljongvatn)
  2 bokser Mutti finhakkede tomater/cherrytomater
  1 gulrot, i biter… 106 weitere Wörter

  Hverdagsmat

  Supë prej Brokoli - ushqimi më i shëndetshëm

  Përshëndetje miq të HanaYummy, 

  Sot do të iu flas pak rreth Brokolit, i cili logaritet si një nga ushqimet  më të shëndetshëme. Brokoli është i pasur me proteina, vitamin, kalcium, antioksidant, hekur, fosfor si dhe detoksifikues, dhe ndihmon në largimin e toksinave, lufton kancerin, sëmundjet e zemrës, përforcon imunitetin, shëndetin e syve dhe kockave, etj. 309 weitere Wörter

  Dinner